bilgisayar açıldığında ekranda çıkıp kaybolan windows system cmd.exe siyah ekran

tutor (17) 1 yıl önce sordu

windows 10 kullanıyorum. her zaman değil ama bilgisayarı açtığımda ilk başta ekranda birkaç saniyeliğine siyah bir ekran açılıp kapanıyor, ekran görüntüsü alamadım dolayısıyla. en son böyle olduğunda biraz görebildim ve windows system32 cmd.exe yazıyordu sanırım. (32den emin değilim). Bazen 2 pencere açılıyor kapanıyor. bu (komut satırı galiba) nedir? ve çözümü nedir? internette farklı farklı şeyler yazılmış. @hakan

hakan 1 yıl önce

Farbar logu faydalı olur. Gönderirsen incelerim

hakan 9 ay önce

@tutor log dosyası ekledin mi göremedim?

tutor 8 ay önce

İnmedi bir türlü, fırsat bulunca tekrar deneyeceğim, log dosyası dosya olarak mı buraya ekleniyor @hakan

Toplam 1 cevap

murat (12492) 1 yıl önce cevapladı

Öncelikle bilgisayarını Malwarebytes gibi bir program ile taratmanda fayda var. Açılan cmd ekranı virüs ya da zararlı yazılıma ait olabileceği gibi masum bir uygulamaya da ait olabilir. FRST ile bir log oluşturup bizimle paylaşırsan harika olur:

Farbar Recovery Scan Tool nedir, Farbar Recovery Scan Tool ile nasıl log oluşturulur?

Böylelikle çalışan pencere neye ait bunu görebiliriz.

murat 1 yıl önce

@tutor Farbar Malwarebytes'ın ve güvenilir bir uygulama. Çok bilinmedik olduğu için bu uyarıyı almışsın. Bir sorun yok indirip çalıştırabilirsin.

tutor 1 yıl önce

Bu çıkan uyarıya 'sakla' olarak mı yanıt vermem gerekiyor öyleyse @murat

hakan 1 yıl önce

Korumaya devam et dediğinde dosya indiriliyor olmalı @tutor