Bilgisayar açılırken kendini yeniden başlatıyor

42nihateren (1) 5 yıl önce sordu

Arkadaşlar bilgisayar açılırken tam hoşgeldiniz yazısı gelecekken Ekran, eski televizyonlar gibi siyah beyaz karışık bir şekilde kararıyor sonra kendini yeniden başlatıyor ve 2. Açılışında normal açılıyor . Sizce sebep ne olabilir ?

temmuz 5 yıl önce

Bu problem ne zaman ve ne şekilde (hangi gelişme yada değişiklik sonrası) ortaya çıktı?

Toplam 2 cevap

murat (12492) 5 yıl önce cevapladı

Öncelikle bilgisayarda çalışan antivirüs benzeri bir program varsa onu geçici olarak durdur ve kontrol et.  Daha sonra Windows açılırken yüklenen yazılımları kaldırmayı dene. İlk yükleme sırasında bir sorun olduğu kesin. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Windows sürümün hakkında bilgi verseydin iyi olurdu.

Şunu deneyebilirsin: Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım?

42nihateren 5 yıl önce

Dediklerinizi gerçekleştirdik fakat çözüme kavuşmadı gene aynı şeyi tekrarlıyor yeniden başlatıp2. Açılışta normal açılmaya devam ediyor. 1 hafta önce anakartı değişti eski anakart yandığı için (ACABA BİLGİSAYARİ BU ŞEKILDE KULLANSAM BAŞKA PARÇALARA ZARAR VERIR MI ÇÜNKÜ KARDESIM OYUN OYNUYOR BEN ÖDEV FİLM GIBI ŞEYLER IÇIN KULLANIYORUM) BU şekilde kullansak zarar verir mi sonuç olarak açılıyor zaten

temmuz 5 yıl önce

1 Hafta önce anakart değiştikten hemen sonra nasıldı? Normal açılış oluyormuydu yoksa yine böyle ikincidemi açılıyordu? Bu sorunun cevabı önemlidir @42nihateren

42nihateren 5 yıl önce

Anakart değiştikten sonraki gün (1 gün sonra) kendini yeniden başlatmaya başladı daha sonra düzelir gibi oldu. Tam 1 hafta geçtikten sonra böyle kararma yaptı. Bazı açılışta düzgün açılıyor ama Her seferde kararma yapıyor 2.cide açıyor

murat 5 yıl önce

@42nihateren anakart değiştikten sonra böyle bir sorun oluştuysa öncelikle temiz windows kurulumu yapılmalı. Yani format ve Windows yeniden yüklenmeli. Eğer bu yapılmadıysa mutlaka yapılmalı. Sorun devam ediyorsa anakartı değiştirtiğin yere mutlaka durumu bildirmelisin. Bu şekilde kullanmanı, zorunlu olmadığı müddetçe tavsiye etmiyorum.

42nihateren (1) 5 yıl önce cevapladı

Windows 7 ultimate yüklü gereksiz yere hizmet veren abode flash player ve bilinmeyen bir dosya var windows dosyaları dışında