Bilgisayar açılırken Windows logosu gelince yeniden başlama sorunu

oguzhan34 (96) 6 yıl önce sordu

Bilgisayarda anakart değişikliği oldu. Açılırken Windows logosu çıkınca kendini yeniden başlatıyordu. Yeni anakart taktığım için format atmak gerektiğini biliyorum. Elimde format CD'si yoktu denemek için açtım. Sonra format dosyası indirdim format atayım derken bilgisayar hiç açılmamaya başladı. Power Supply bozulmuş değiştirdim. Format attım açıldı herşeyi kurdum hallettim. Bilgisayarı arkadaşa verdim bende açılan bilgisayar ondan aynı sorunu devam ettirmiş. Yani Windows logosu çıkar çıkmaz kendini yeniden başlatıyormuş.

Sebebi nedir?

Bilgisayar özellikleri şuan elimde yok ama gerekirse öğrenir yazarım.

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Problemi iki şekilde düzeltmek mümkün olabilir:

1- Sistem Güvenli Modda açılır ve Sistem Geri Yükleme denenir (Problem öncesi bir zamana geri dönülür):

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

2- PC Yüklü işletim sistemine ait bir yükleme medyası (DVD, flash bellek) ile başlatılır ve ön yükleme sonrası (Klavye, dil seçiminden sonra) onarım seçenekleri ile problemin giderilmesi sağlanır.

Windows yükleme medyasında PC'de yüklü windows sürümünün aynısı olması gerekir. Yoksa sistem tarafından reddedilir.

Önce birinci yol denenir. Bu yoldan başarılı sonuç alınamazsa (veya bu yol uygulanamazsa) ikinci yol ile çözüm yoluna gidilir.

oguzhan34 6 yıl önce

Teşekkürler deneyeceğim. @temmuz

emre35duman (1) 6 yıl önce cevapladı

Muhtemelen ekran kartı sürücüsünden olabilir. Bilgisayarı F8 ile güvenli modda başlatıp uyumsuz ekran kartı sürücüsünü kaldırıp sonra yeniden başlatıp sonra güncel ekran kartı sürücüsünü yüklemek çözüm olabilir.

oguzhan34 6 yıl önce

Ekran kartını windows uptade ile güncellemiştim ama sorun olabilir mi? @emre35duman