Bilgisayar Açılmıyor , Bios Güncellemesi Gerek Usb den yapılabilir mi ?

csu0645 (1) 7 yıl önce sordu

Bios Güncellemesi Gerek , Bilgisayar Açılıyor ama Siyah Vor Ekranda Reboot gibi şeyler yazıyor , Ne Yapılır ? Hardisk  görünmüyor Giriş ekranında ?

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

BIOS güncellemesi BIOS üzerinden yapılabilir.

  • Bilgisayarınızın modeline göre üreticinin web sitesinden BIOS dosyasını indirip herhangi bir flash disk içine atın.
  • Flash Disk takılı iken bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Ardından BIOS menüsüne girin.Menü de BIOS Update kısmı olmalı.
    • Örneğin; Asus anakartlarda Ez-Flash,
    • Gigabyte anakartlarda Q-Flash menüleri içinden yapılabilir.
  • BIOS update kısmı bulunduktan sonra, bilgisayarınıza takılı olan Flash Disk içerisindeki BIOS dosyasını göstererek güncellemeyi tamamlayabilirsiniz.

**Masaüstü bilgisayarlar için Anakart modeline göre BIOS Update dosyası bulunmalı, Notebook bilgisayarlar için se bilgisayarın marka ve modeline göre BIOS Update dosyası bulunmalıdır.