Bilgisayar Adını Değiştirme

abdulbaki (75) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarımı formatlarken adını yazmıştım fakat bilgisayarım sağ  tıklayıp özelliklere girince başka bir isim gözüküyor bunu nasıl değiştiririm?

Toplam 1 cevap

cemkara (4215) 7 yıl önce cevapladı

Komut ile bilgisayar adını değiştirebilirsin.

  1. Windows ve X tuşlarına birlikte bas.
  2. Açılan pencereden Komut istemi (Yönetici) seç
  3. Komut istemine şu komutu yapıştır: Ypıştırmadan YeniAd yazan bölüme bilgisayarının yeni adını yaz. Enter tuşuna bas.
    wmic computersystem where name="%COMPUTERNAME%" call rename name="YeniAd"
  4. Bilgisayarı yenien başlat.

Bu şekilde bilgisayar adını komut isteminden değiştirebilirsin.