Bilgisayar çalışırken ses geliyor ve ekrana çizgiler çıkıyor, nasıl çözebilirim?

storm1 (3) 2 yıl önce sordu

Merhabalar, uzun zamandır bilgisayarım çöküyor özellikle Valorant, GTA 5 gibi oyunlarda oluyor. Ortalama 20 dakika civarında oynadıktan sonra ekranda çizgiler çıkıyor ve uzun bir ses geliyor ve sonrasında bilgisayar kendini resetliyor. Bazı arkadaşlarıma sordum ısı ile ilgili olabilir dediler furmark tarzı testler yaptım %100 yükte 50-60 derece ısı aldı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 2 yıl önce cevapladı

Sistem ney? Diğer parçalara da test uygula. HDD, RAM vs.

storm1 2 yıl önce

ekran kartı: R9 270 işlemci: ryzen 5 3500x anakart: b450

hydra 2 yıl önce

Diğer parçalara da test uygula. Başka monitör başka ekran kartıyla da dene. Sata kablolarını kontrol et. Sistemi uzay montaj olarak çalıştırarak dene. @storm1