Bilgisayar donuyor sorun nasıl düzelir?

selimhannas (1) 5 yıl önce sordu

Bilgisayarım donuyor. Harddiskin bozulmasından dolayı kaynaklandığını söylediler. SSD harddisk bu sorunun düzelmesine yardımcı olur mu

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Bilgisayarın donuyorsa ve sorun HDD kaynaklıysa, yeni bir SSD olarak elbette sorunu çözebilirsin. Zaten alabiliyorsan HDD yerine SSD alman çok daha mantıklı olur. SSD donanımlar klasik, mekanik HDD donanımlara göre çok daha performanslı, hızlı çalışırlar. Aradaki hız farkını her işlemde hissedersin.

Önerim SSD alacaksan en az 240GB boyutunda olsun. Eğer çok fazla program yüklüyorsan, oyun yüklüyorsan daha yüksek kapasiteli alabilirsin. Normalde 128GB Windows 10 çalıştırmak için yeterli ama Windows 10 yükledikten sonra sana çok az boş alan kalır. Sonra sıkıntı yaşarsın. Bütçenin elverdiği oranda 240GB ve üzerini tercih edersen rahat edersin.

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

evet düzelmesine yardımcı olur