bilgisayar format cd sini okumuyor

yildirim (3) 9 yıl önce sordu

bilgisayar "format cd  sini okumuyor" başka cd leri okuyor

Toplam 2 cevap

cemkara (4215) 9 yıl önce cevapladı

Bazı CD / DV sürücüler hassastır.  Yani bir CD / DVD bir sürücüde çalışıyorken bir başkasında çalışmayabilir. Buna sebep CD / DVD üzerindeki bir çizik veya bozulma olabilir.

Eğer sizin CD / DVD okuyucunuz elinizdeki Windows 7 kurulum DVD'sini okumuyorsa bu sizin sürücünüzün hassas olduğunu gösterir. Bu durumda üzerinde çizik olmayan başka bir kurulum medyası bulmanız lazım.

Ayrıca sizin bilgisayarınızda CD / DVD sürücüye açılış önceliği verilip verilmediğini kontrol edin. BIOS üzerinden CD / DVD'den açılacak şekilde ayarlayın.

Ayrıca USB üzerinden kurabilirsiniz: windows 7 usb kurulum

dyildiz (183) 9 yıl önce cevapladı

Cd'de problem olabilir.Windows 7 mi kurmaya çalışıyorsun ?

yildirim 9 yıl önce

windows 7 kuruyorum cd de problem yok başka bilgisayarlarda çalışıyor

dyildiz 9 yıl önce

Yapman gereken basit , windows 7 cdsini başka bilgisayara tak içindekileri 4 gb veya üstü bir flash belleğe kopyala. Sonra format atmak istediğin bilgisayarı usb bellekten boot et sorun giderilecektir.