Bilgisayar hızlandırma yöntemleri

birhankg (21) 6 yıl önce sordu

Bilgisayarım ve internetim çok yavaş internette disk birleştirme gibi şeyler okudum bilgisayar nasıl hızlandırılır önerilerini lütfen yazin

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Bilgisayarın çok yavaşladıysa aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsin. Eğer donanımsal bir problem yoksa bu işlemler çok işine yarayacaktır.

Windows ile beraber otomatik açılan başlangıç programlarını kaldırarak işe başla

Windows 7 başlangıç programlarını kaldırma

Disk Temizleme aracını kullanarak sabit diskteki gereksiz dosyalar silinir

Disk Temizleme nedir, nasıl yapılır?

Bilgisayarını virüslere karşı mutlaka "tam tarama"dan geçir ve virüslerden arındır.

Virüs temizleme programları

Disk Birleştirme yaparak zamanla sabit diskte parçalanmış dosyaların düzene girmesi sağlanır

Hard Disk Defrag nedir, nasıl yapılır?

Bütün bu işlemlerden sonra CCleaner yazılımıyla sistemin son kez tabiri caizse bi üzerinden geçilir. Gereksiz dosyalardan ve birbirinin aynısı dosyalardan arındırılır.

CCleaner nedir, nasıl kullanılır?

Bu işlemlere rağmen hala bilgisayarının hızından memnun değilsen temiz kurulum yaparsın.

birhankg 6 yıl önce

Bu işlemlerin dezavantajı varmı hiç

omercik 6 yıl önce

Önerdiğime göre yoktur herhalde :) Hepsi Windows'un lehine olan işlemler @birhankg

birhankg 6 yıl önce

Bu arada intel in programlarını kapatsam bişey olurmu

omercik 6 yıl önce

Intel, NVIDIA, AMD gibi şeyler dursun bence @birhankg