Bilgisayar mikrofon girişi yok

mert1151 (1) 7 yıl önce sordu

Yeni PC aldım ama kulaklık girişi bir tane var. Mikrofon için yok, bunun için bir ekipman var mı diye soracaktım.

Toplam 1 cevap

brsozl (1961) 7 yıl önce cevapladı

Evet, tek jak sorunu için çeşitli aparatlar mevcut.

Kulaklığınızda çift ve bilgisayarınızda bir jak girişi mevcut ise aşağıdaki aparat sayesinde bilgisayarınızın jak girişini çift çıkışa dönüştürebilirsiniz.

http://tr.aliexpress.com/item/High-Quality-21cm-Earphone-Mic-Jack-Male-to-2-Female-Earphone-Stereo-Audio-Y-Splitter-3/32620546953.html?spm=2114.49010408.3.2.iz5dLG

Ancak bu aparatta mikrofonunu çalıştırmak için yetersiz olabilir. Ses kartının desteği olmayabilir.

Bu durumda harici bir USB ses kartı alarak tek jak sorununu çözebilirsin.