Bilgisayar Saatim Geri Kalıyor

ciddibiri (9) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarımı her kapatıp açtığımda veya yeniden başlattığımda 1saat geri alıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
Not: Saat değişimine kadar sorun yoktu, ülkemizde saatler geri alınmayacığından bilgisayar otamatik olarak alıyor.
İşletim sistemim Windows 8.1 Single Language

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Bilgisayarınız güncelleştirmeleri tam olarak yapılmamışsa bu durum ile karşılaşılabilir.

Durumu elle çözmek için bilgisayarınızın saat dilimini UTC+2 den UTC+3 e çekmeniz gerekiyor.Aşağıdaki konudan ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Windows 8 saati geri almış