Bilgisayar sıfırlarken oluşan hata nasıl çözülür

denizokantaspinar (1) 6 yıl önce sordu

Bugün Ctrl Alt Delete kullanarak Casper marka windows 10 bilgisayarımı sıfırlamaya başladım. Sonrasında her şey düzgün giderken yaklaşık 2 saattir Scanning and repairin drive C kısmının %0 ın üstüne çıkmadığını fark ettim. Normalde bu kadar uzun süre 0 da kalması doğru mu yoksa bir şeyi eksik mi yaptım acaba

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

CTRL+Alt+Del kullanarak nasıl bilgisayarı sıfırladınız tam anlayamadım?

denizokantaspinar 6 yıl önce

Ctrl alt delete sonra çıkan ekrandan sağ alttaki kapatma tuşuna basıp ordan yeniden başlatı seçtim daha sonra shift tuşuna basılı tutup sıfırlamaya başladım geceden beri bekliyorum 0 dan bir adım ilerlemedi en son uyudum şu anda mavi ekranda biraz bekleyin yazısı var işlem normal mi ilerliyor acaba

omercik 6 yıl önce

Resim atabilir misiniz? Telefonunuzla çekip hizliresim.com'a yükleyin ve linkini burada paylaşın. @denizokantaspinar

denizokantaspinar 6 yıl önce

@farurhenho https://hizliresim.com/a19bl2 Şu anda bu şekilde yaklaşık 1 saat oldu

omercik 6 yıl önce

Çok garip gerçekten. Bu ekranı daha önce hiç görmemiştim. Biraz daha bekleyin. Peki o Windows yükleme ekranı geçti mi? @denizokantaspinar

denizokantaspinar 6 yıl önce

@farurhenho ilginiz için teşekkürler fakat gecenin çok geç bir saatinde denediğim ve scanning and repairing ekranında çok uzun süre takıldığım için yatıp uyumayı tercih ettim sabah kalktığımda bu haldeydi

omercik 6 yıl önce

Biraz daha bekleyin. Eğer hala aynı olursa başka çözümler deneriz. @denizokantaspinar

denizokantaspinar 6 yıl önce

Teşekkürler yarına kadar olmaz ise ben buraya tekrar sizi etiketlerim aynı zamanda windows servisiyle de iletişim içerisindeyim çünkü. @farurhenho

denizokantaspinar 6 yıl önce

Tekrar merhaba bilgisayarım şu anda açıldı fakat şöyle bir hata alıyorum DDE Server Window:explorer.exe-Sistem uyarısı şu anda ne yapmam gerekşyor? @farurhenho

omercik 6 yıl önce

Explorer.exe'de bir hata meydana gelmiş. CMD'yi yönetici olarak açıp sfc /scannow komutunu deneyebilir misiniz? @denizokantaspinar

denizokantaspinar 6 yıl önce

cmd penceresine erişimim yok sanırım çünkü klayveden wndows tuşuyla açamadım ayrıca ekranın altındaki araçlar çubuğuna erişimim yok başka nasıl açabilirim? @farurhenho

omercik 6 yıl önce

Bilgisayarınızın arama bölümüne cmd yazın ve karşınıza geldikten sonra sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıra tıklayın @denizokantaspinar