Bilgisayar siyah ekran sorunu

yahyaf (1) 3 yıl önce sordu

Bilgisayar siyah ekran olma sebepleri nelerdir?

Toplam 3 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Soruyu daha açık sormanız gerekli, ne yaparken oluyor bu biraz açın.

Siyah ekran sebepleri;

  • Monitöre giden kablolarda sıkıntı olabilir,
  • Monitörde problem olabilir,
  • GPU Driverında sorun olabilir,
  • Sistemdeki sürücüler ile ilgili problem olabilir,
  • Güney köprüsü ile ilgili problem olabilir,
  • Kuzey köprüsü ile ilgili sorun olabilir,
  • RAM'lerde sorun olabilir,
  • Ekran kartında problem olabilir,
  • PCI yuvasında problem olabilir,

Daha sayamayacağım kadar neden var, sebeplerini söylediğin için buradan sonrasını anlatmayacağım. Konuyu daha geniş anlatırsan yardımcı olacağım. Ne yaparken oluyor bu ?

yahyaf 3 yıl önce

Hiç Bişey yapmadan oluyor?

yahyaf 3 yıl önce

Galiba Bilgisayar ısınıca mı oluyor

darkcrak 3 yıl önce

O zaman kapanıyor bilgisayarın @yahyaf

hydra 3 yıl önce

Daha fazla detay verin, sistemi açınca mı siyah ekran alıyorsun ? @yahyaf

hydra 3 yıl önce

@yahyaf Daha fazla detay, bilgisayarı ilk açtığında mı oluyor yosa ilerleyen saniyelertde mi bilgisayarı açtıktan ve siyah ekran aldığın ana kadar anlatırmısın ?

gorele28 (387) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarın siyah ekrandayken fare imlecini hareket ettirip görebiliyormusun görebiliyorsan klavye tuş yardımı ile bu 3 tuşa aynı anda basmalısın her klavyede del tuşlarının yazılış şekli değişiyor kiminde DEL kiminde DELETE yazar

CTRL ALT DEL ( DELETE ) ekran gelirse Görev Yönetici'sini seçip açılan ufak pencerede sol üst köşede Dosya'ya tıkla altta Yeni görevi çalıştır tıklayıp explorer.exe yazıp tamam butonuna tıkla

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarın ısındıktan sonra ekranı kararıyorsa ve bilgisyarın kapanıyorsa termal macununu değiştirmende fayda var. Eğer sen değiştiremezsen bilgisayarcıya ver hem macunu değişsin hem de fanları kontrol etsin.

Not: Eğer sen değiştireceksen termal macunu kaliteli al yani ucuz diyip alma

Benim önerim Colormaster, arctic, zelman ve xigmatek bunlardan birini alabilirsin