Bilgisayar Şu Anda Windows 11 Sistem Gereksinimlerini Karşılamıyor hatası nasıl çözülür

candan (4301) 2 yıl önce sordu

Mevcut kullanılmakta olan bilgiayarların çoğunda Windows 11 kurulamıyor nedeni TPM bulunmuyor

TPM bulunmayan bilgisayara Windows 11 kurmak istdiğinizde

Bu Bilgisayar Şu Anda Windows 11 Sistem Gereksinimlerini Karşılamıyor hatası alırsınız

Toplam 1 cevap

candan (4301) 2 yıl önce cevapladı

"Bu Bilgisayar Şu Anda Windows 11 Sistem Gereksinimlerini Karşılamıyor" gelelim bu hatanın çözümüne

not defteri açalım ve içine bu reg kayıtlarını yapıştıralım

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001

farklı kaydet diyelim ve dosya ismini  No_TPM.reg bu şkilde kaydet diyelim

Windows 11 format için hazırladığınız  USB Bellek içini açalım ve  No_TPM.reg bu dosyayı atalım ve çıkalım

Bilgisayarı yeniden başlatalım biosa girelim  shift+f10 tuşlarına basalım

CMD ekranı gelcektir notepad.exe komutunu yazalım ve entre tuşuna basalım

dosya aç diyelim

Tüm dosyaları seçlim ardından usb seçelim

No_TPM.reg

No_TPM.reg kaydını sağ tılayım birleştir diyelim

gelen uyarıya evet tuşuna basalım

cmd  ve not defteri  sayfalarını x ile çıkalım Bilgisayar Şu Anda Windows 11 Sistem Gereksinimlerini Karşılamıyor ekranını geri tuşuna basın ve kuruluma başlayabilirsiniz