Bilgisayara desteklediğinden fazla RAM takılır mı?

kullanici837160 (1) 5 yıl önce sordu

Bilgisayara anakartın desteklediğinden fazla RAM takabilir miyim?

Toplam 3 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Açık ve net: Hayır.

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Taksan da bilgisayar desteklediği oranda belleği görecektir veya hiç görmeyecektir. Bu anakarta ve taktığın RAM'a göre değişir.

Bunun zamanında denemiştim. Bazı anakartlar RAM'i hiç görmedi. Bazıları da sadece maksimum desteklediği oranda gördü.

murat (12492) 5 yıl önce cevapladı

Bilgisayara anakartın desteklediği RAM miktarının fazlasını takarsan ya en fazla desteklenen miktarı görürsün ya da bilgisayarın açılmaz. Açılışta hata sesi duyarsın, ekrana görüntü gelmez.

Bazen de bilgisayar açılır ama Windows düzgün çalışmaz. Mavi ekran hatası alırsın.

Burada bilgisayarının nasıl davranacağı tamamen anakartına bağlıdır.