Bilgisayara otamatik işlem yaptırmak istiyorum.

gnhn520 (1) 10 yıl önce sordu

Bilgisayarın benim verdiğim işlemleri kendi kendine uygulamasını istiyorum.

Mesela bir siteye gir orda biyere tıkla sonra çıkan kodu al kopyala ve diğer siteye tekrar yapıştr gibi.

Bu işlemler için önereceğiniz bi program var mı

Toplam 1 cevap

murat (12492) 10 yıl önce cevapladı

Yapmak istediğiniz makro işlemler oluşturmak. Windows ortamında  klavye, mouse gibi birimlerin hareketlerini kaydeder ve sonra isterseniz sizin için tekrar eder. Otomatik olarak program çalıştırmak, kopyalamak, silmek, yapıştırmak  gibi işlemlerin tümünü gerçekleştirirler.

Bunun için şu programları kullanabilirsiniz

  1. AutoHotkey
  2. Autoit
  3. Jitbit Macro Recorder (ücretli)
  4. LordUI (ücretli)
  5. WinAutomation (ücretli)