Bilgisayarda dosya şifrelemek istiyorum.

mat7 (341) 6 yıl önce sordu

Bilgisayarda dosya şifrelemek istiyorum.

Fakat arşive ekle yöntemi hariç .

Çünkü bu yöntem içeriği uzun dosyaları çok uzun sürede şifreliyor.

Bana uzun dosyaları en kısa sürede şifreleme yöntemi gerek.

Birde programla şifreleme yöntemi istemiyorum .

Güvenmiyorum programla şifreleme yöntemine .

Başka en kolay ve güvenilir hangi yöntem vardır yada var mıdır ?

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Programla dosya şifrelemenin neyine güvenmiyorsun? O program, dosyayı bir sunucuda saklamıyor ki. Yerel olarak bilgisayar hafızasında saklanıyor yine.

Şu konuyu oku: https://uzmanim.net/soru/wise-folder-hider-ile-bilgisayardaki-dosyalari-gizleme-wise-folder-hider-nedir/83568

mat7 6 yıl önce

Bilemiyorum . Mesela program piyasadan kalkarsa ve o program işlemez hale gelirse. Yada bilgisayar başkalarının elinin geçti bir şekilde şifreyi kırabilirler diye düşünüyorum. @farurhenho (2398)

temmuz2004 (47) 6 yıl önce cevapladı

Maalesef prograamsiz yapamazsiniz ama windowsun kendi zip acici programi ile yapabiliyorsunuz diye biliyorum

oncelikle winrar veya benzeri  uygulamalari kaldirin ve zip yapin file t zip gibi sitelerden yapabilirsiniz

sonrada sifre koyabilirsiniz.

mat7 6 yıl önce

Rica etsem nasıl yapabilirim anlatabilir misiniz ?@temmuz2004 (19)

omercik 6 yıl önce

Onun dediği yine aynı. Sıkıştırarak yap diyor sana. Fakat sen sıkıştırmanın çok uzun olduğunu söylemişsin o yüzden ben söylemedim @mat7

mat7 6 yıl önce

Neyi siz söylemediniz anlayamadım @farurhenho (2398)

omercik 6 yıl önce

WinRAR programıyla dosya sıkıştırarak şifreleme yöntemini ben biliyordum ama söylemedim. Çünkü sen yazında belirtmişsin "sıkıştırma ile yapınca çok uzun oluyor" diye.. Ama yine de yapabilirsin @mat7