Bİlgisayarda ram kullanımını nasıl azaltabilirim?

xazxaz10 (55) 7 yıl önce sordu

Merhaba arkadşalar bi laptop a sahibim malum ram 2 gb. Görev yöneticisinden baktığımda tüm programlar kapalı iken antivirüs dışında %40 lık bi ram kullanıyor steam den de oyun oynuyorum nasıl daha az ram kullanımı sağlaya bilirim.

dwm.exe yi kapadım bu hale geldi

WİN 7 2 GB RAM 64-BİT İNTEL EKRAN KARTI

Toplam 1 cevap

murat (12492) 7 yıl önce cevapladı

2GB bahsettiğin gibi günümüz şartları için yetersiz bir bellek miktarı. Kullanılan bellek yani Ram miktarını azaltmak için başlangıçtaki gereksiz uygulamaları kaldırabilirsin:

Şu linkte gereksiz program ve servisler nasıl kapatılır anlatılıyor: Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım?

Bunun dışında bilgisayarında virüs / zararlı yazılım olmadığından emin ol. Bunlar ciddi Ram kullanımınına sebep olurlar.

Açık uygulamaları kapatmak dışında yapabileceğin pek de bir şey yok. Yani kullanılan Ram mikyarını azaltmak için yapacileceğin sihirli bir yöntem yok. Yukarıdaki işlemleri yapmam yeterli olacaktır.