Bilgisayarda Saat her seferinde kendi kendine öne çekiliyor

nizi666 (179) 7 yıl önce sordu

saati düzeltmeme rağmen her açıp kapadığımda saat kendi kendine öne çekiliyor çözüm varmı arkadaşlar

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Öne çekiliyor derken nasıl öne çekiliyor belirtmemişsin.Saat ve takvim tamamen değişiyor ve sıfırlanıyorsa (Her defasında aynı değişiklik oluyorsa), anakart bios piline bakmalı, başka bir uyumlu pille değiştirerek denemeli (Veya doğrudan yenisini satın alarak değiştirmeli. Zaten 3-5 lira birşey). Ayrıca pil yuvasını kontrol etmektede fayda var. Belki bir gevşeklik ve temassızlıkta meydana gelmiş olabilir.

Eğer problem bu değilse, problemin şekliyle ilgili daha fazla teferruat belirtmelisin.

Not: BIOS Pili düzeltmesi hemen yapılamazsa geçici çözüm:

Bilgisayarın tarih ve saati yanlış. Sürekli güncellemek zorunda kalıyorum. (tıkla)

nizi666 7 yıl önce

Teşekkürler

temmuz 7 yıl önce

Önemli değil :)