Bilgisayardaki dosyaların tamamı sıkıştırılmış nasıl açabilirim ?

vivian (15) 4 yıl önce sordu

Bilgisayarımda benim herhangi bir müdahalem olmadan bütün dosyaları sıkıştırmış ve yeni açılan dosyaları da sıkıştırılmış bir şekilde açıyor. C klasörüne sağ tıklayıp baktığım zaman "disk alanında kazanmak için bu sürücüyü sıkıştır" sekmeside seçilmemiş.

Bu durumu nasıl düzeltebilirim ? Bilgisayarda bu durum bir yavaşlığa sebep olur mu? Çünkü bilgisiyarım öncesinde iyi çalışırken şimdi kasmalar oluyor bu konu için de ne yapabilirim.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Disk alanın azaldıysa Windows otomatik olarak tüm diski sıkıştırmıştır. Öncelikle yeterli disk alanın olduğundan emin olmalısın.

Şunu deneyebilirsin:

  1. Komut istemini yönetici olarak çalıştır (Windows 10'da komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?)
  2. Komut isteminde şu komutu yaz ve enter tuşuna bas.
    fsutil behavior set disablecompression 1

  3. Bilgisayarı yeniden başlat

vivian 4 yıl önce

dediğinizi yaptım ama bir değişiklik olmadı