Bilgisayardaki görüntüler neden tırtıklı görünüyor?

freeman (1) 6 yıl önce sordu

Şu vereceğim örneklerde ki gib

i

Verdiğim örnek resimlerde ki gibi herşey tırtıklı gördüğünüz gibi.

Driver vs herşeyi sildim yükledim ama düzelmedi.

en son format attım durum hala aynı.

Toplam 3 cevap

nvidiagtx (690) 6 yıl önce cevapladı

Şu ayardamı sizinki ?  yani performans kısmındamı ?

freeman (1) 6 yıl önce cevapladı

Cevabınız için teşekkürler.

Şöyle bir açıklama yapayım ama ilk önce hayır kalite ayarlarında.

https://uzmanim.net/soru/oyunlarda-anti-alising-calismama-sorunu/87122

bu konuda vermiştim gereken ayrıntıları fakat kimse ilgilenmedi normalde problemim sadece oyundaydı fakat format attıktan bir süre sonra bu masa üstüne de yansıdı tabi regeditten birkaç log değiştirmiştim fakat bunları düzelttiğimde ya da sistem geri yüklemesi yaptığımda da aynı problemdi.

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Ben de iyi görünüyor attığın resimler. Senin monitörle alakalı bir problem olabilir belki.

freeman 6 yıl önce

https://media.discordapp.net/attachments/308359192077664257/434024608375504896/unknown.png şuan kutucukların kenarları sende net ve düz gözüküyor öyle mi ?

omercik 6 yıl önce

Hafif tırtıklı evet. Ama gözü yormaz o. Yani monitörün Full HD olmadığı için dümdüz değil görüntü.