Bilgisayarı açarken "No bootable device - insert boot disk and press any..." hatası alıyorum, nasıl çözebilirim?

noobxx (25) 2 yıl önce sordu

Bilgisayar açılış sırasında yukarıda ki hatayı veriyor ve açılmıyor. Bilgisayarda hem SSD hem de HDD var. BIOS ekranında işletim sisteminin kurulu olduğu SSD ''HDD0: PS3111'' şeklinde gözüküyor. HDD'de sorun yok o doğru bir şekilde gözüküyor. Bilgisayarın marka ve modeli Acer Nitro 5. Sorun nedir?

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 2 yıl önce cevapladı

Boot edilebilecek cihaz bualmadığını söylüyor. BOOT menüsünden elle işletim sisteminin kurulu olduğu diski seçip deneyin.

noobxx 2 yıl önce

Hocam elle girip seçiyorum ancak işletim sisteminin kurulu olduğu SSD'yi BIOS ekranından anladığım kadarıyla bilgisayar görmüyor. Normalde marka model yazması gerekli iken şu anda SSD ''HDD0: PS3111'' şeklinde gözüküyor.

hydra 2 yıl önce

Tek bir tane disk mi görünüyor BIOS'ta? Eğer garantiye sıkıntı çıkarmayacaksa SSD'yi söküp tekrar takıp dene @noobxx

noobxx 2 yıl önce

Evet hocam bir tane disk görünüyor o da HDD. Söktüm bilgisayarı garantisi bitmişti, herhangi bir sorun gözükmüyor diskleri de söktüm tekrar taktım yine aynı sonuç SSD'ye ulaşamıyorum.

darkcrak 2 yıl önce

SSD'nin markası nedir? @noobxx

hydra 2 yıl önce

Başka bir bilgisayara takma fırsatın varsa tak. Olmadı bir bilgisayarcıya götürüp SSD çalışıyor mu diye test et mutlaka. @noobxx