Bilgisayarı Güç düğmesinden kapatmak zararlı mı?

yasuoo211 (1) 3 yıl önce sordu

Bilgisayarı güç düğmesine 5 saniye basılı tutarak kapatıyorum, zararlı mı? PC donduğunda bu şekilde kapatıyorum.

Toplam 2 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Dizüstü Bilgisayarı mı? Elektrik kesintisi ile aynı şey gibi birden güç kesiyorsunuz, bir şey olacağını sanmam mama sık yapmayın derim.

murat (12492) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarı güç dügmesinden kapatmak zararlıdır.

Dosyaların bozulabilir ya da kaybolabilir. Yine Windows hasar görebilir. Bilgisayarı güç düğmesinden kapatmak doğru bir davranış değil.

PC donduğunda mecburen yapılabilir. Ama sık sık yapılıyorsa ilerde sorun yaşanması çok yüksek ihtimal.