Bilgisayarı modeme kabloyla nasıl bağlarım?

mlekesizzz (40) 3 yıl önce sordu

Laptop bilgisayarı kabloloyla modeme bağladım ama internette izlediğim videolarda cihaz gibi bir şey kullanıyor ben onu kullanmadan bağlanabilir miyim? Video'da modemi o cihaza, cihazı'da bilgisayara bağlıyordu. Ben direkt bağladım nereden ayarlayacağımıda bilmiyorum?

darkcrak 3 yıl önce

Hangi video? Özelden linki atar mısın videonun

Toplam 4 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Normal bir CAT6 kablonun bir ucunu modeme, diğer ucunu laptop'a takacaksın.

mlekesizzz 3 yıl önce

taktım

mlekesizzz 3 yıl önce

ama hala koblosuza bağlı

mlekesizzz 3 yıl önce

kablolu ethernet oluyor herhalde internette öyle gösteriyor taktım ama hala bağlı değil diyor

mlekesizzz 3 yıl önce

https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/all/ethernet-kablosunu-g%C3%B6rm%C3%BCyor/c0167a02-e002-4bba-966b-bb1e2b21717e

mlekesizzz 3 yıl önce

burdakini uygulasam

mlekesizzz 3 yıl önce

cmd kodlarıyla herhangi birşeyi silmez değilmi

hydra 3 yıl önce

uygulayabilirsin, bir zararı olmaz ama direkt olarak algılaması gerekiyordu. @mlekesizzz Wi-Fi'ı kapatıp ethernet kablosunu tak.

mlekesizzz 3 yıl önce

uyguladım ama yine görmüyor

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarının ethernet kısmı arızalı olabilir. Bilgisayarının ethernet yerine tamamen oturmamış olabilir yani biraz ittirmen gerek ve ethernet kablosunu bilgisayara taktıktan sonra bekle bilgsisayar algılasın onu. Modemde başka bir yuvaya yerleştir kabloyu ve öyle dene.

mlekesizzz 3 yıl önce

herhangi bir cihaz kullanmaya gerek yok yani

mlekesizzz 3 yıl önce

öylemi

darkcrak 3 yıl önce

Eğer çalıştıysa internetin kullanmaya gerek yok zaten video bayaa eski ve cat6 kablo'da o zamanlar olmadığını düşünürsek gerek yok ek bir aparata. @mlekesizzz

mlekesizzz 3 yıl önce

yok çalışmadı 15 dk bekledim 4 farklı yere taktım ama gelmedi

darkcrak 3 yıl önce

Bilgisayarda sorun olabilir o bölgede veya içine toz kaçmış olabilir yani bilgisayarındaki ethernet girişine toz kaçmış olabilir @mlekesizzz

oguzhan08 (45) 3 yıl önce cevapladı

ethernet kablosu ile bağlayabilirsin

mlekesizzz 3 yıl önce

bağladım ama bilgisayarda bağlanmadı diye gözüküyor 4 ayrı giriştede denedim ama yinede bağlanmadı diyor

oguzhan08 3 yıl önce

oraya toz kaçmış olaiblir kasanı temizleyip tekrar dene

mlekesizzz 3 yıl önce

tamam teşekkürler

mlekesizzz 3 yıl önce

herhangi bir ayar varmı pc de

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

Kablosuz ağı kapat.

Daha sonra Cat 6 kabloyu bilgisayarda ethernet portuna tak. Modemin arkasında 1-2-3-4 diye numaralandırılmış portlar vardır. Bazı modemler de 1 port vardır. Bu porta kabloyu tak. Bilgisayarı yeniden başlat.

Bunun dışında yapılacak hiç bir işlem ya da kullanılacak cihaz yok. Bir ayar da yapman gerekmiyor.