Bilgisayarı satarken bilgileri çaldırırmıyım ?

xlsor (2) 4 yıl önce sordu

Merheba bilgisayarımı satabilirim satarken disklerdeki bilgilerden nasıl kurtulacağımı aşağı yukarı biliyorum ama benim endişem anakart ekran kartı ram işlemci gibi parçalar üzerinden bilgilerimi çalabilirler mi ? Emin olmak istiyorum bu yapılabilirse nasıl bir çözüm uygulayabilirim şimdiden teşekkürler

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Bilgisayardaki verileri kalıcı olarak silebilirsin: Bilgisayardaki verileri tamamen, geri dönüştürülemez şekilde nasıl silebilirim?

Burada bir de video var: Dosyaları kalıcı olarak silme https://www.youtube.com/watch?v=j4apVSBlJB4

infinity (402) 4 yıl önce cevapladı

Hayır diğer parçalardan çalamazlar Harddiske Low Level Format atın yeter. Ama %100 Geri dönüştürülemez anlamına gelmez.

bkz.

Low Level Format

Alt seviye biçimlendirme