Bilgisayarı TV'ye bağlama

melisadeveli (5) 9 yıl önce sordu

İyi günler benim Asus marka win7 starter sistemli netbook'um var. Televizyona bağlamak istiyorum ama bilgisayarın sadece 15 pinli vga çıkışı var televiyonda ise 3'lü klasik kablo girişi, usb ve hdmi girişi var ama vga girişi yok. Nasıl bağlayabilirim?

Toplam 3 cevap

efsaneemrahylz (247) 9 yıl önce cevapladı

Bağlantı kurabilmek için laptop unuz Dada HDMI çıkışı olması lazim ayrıca laptopu nuzda bunun gibi özellikler bulunuyor ise http://m.youtube.com/watch?v=WNDePM-zNhg bu linkteki yapabilirsiniz

murat (12492) 9 yıl önce cevapladı

 VGA - S-Video Dönüştürücü sanırım işinizi görecektir. Televizyonunuzda S video girişi vardır. VGA - S Video dönüştürücü bir kablo ile sorunu ucuz bir şekilde çözeebilirsiniz.

Aynı zamanda VGA - HDMI dönüştürücüler var. Fakat bu daha maliyetli bir çözüm. Aynı zamanda çıkış VGA olduğu için HDMI kalitesinden yararlanamazsınız.

ahmettaha (1) 9 yıl önce cevapladı

tek bir ara kablo işini çözer vga ve hdmı çıkışlı kablolar çoğu bilgisayarcılarda bulunur çıkışların resmini çek öyle kablo almaya git