Bilgisayarı TV'ye bağlayınca ses çıkmıyor

ghost35official (1) 5 yıl önce sordu

Öncelikle merhaba. Dün film izlemek istedi canım. HDMI kablomu aldım ve bilgisayarıma takıp görüntüyü televizyona aktardım ama ses hala bilgisayardan çıkıyordu. Daha önce böyle bir sıkıntı yoktu bilgisayara format atınca böyle oldu. Driverları kontrol ettim hepsi güncel. Bu arada şu denetim masasından devre dışı bırakılmış aygıtları göster yöntemlerini falan denedim fakat gözükmedi. Yardımınız dokunursa mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 5 yıl önce cevapladı

Denetim Masası> Donanım ve Ses> Ses

Ses ayarları penceresinde "Kayııtan Yürüt" sekmesi altında HDMI (veya TV) yürütme / ses çalma aygıtıda olacak. Ona sağ tıklarsın ve açılacak menüden "Varsayılan Aygıt Olarak Ayarla" satırını tıklarsın (Yeşil daire içerinde beyaz "onay" tırnağı olacak.).

Bu şekilde ses televizyondan çıkacaktır.

ghost35official 5 yıl önce

Ses ayarları penceresinde "Kayııtan Yürüt" sekmesi altında HDMI (veya TV) yürütme adında biryer bulamadım

temmuz 5 yıl önce

İlk olarak HDMI ile -mesela TV'ye- bağlayacaksın, sonra bakacaksın. HDMI bağlı olmazsa Kayıttan Yürüt'te o seçenekte olmaz, görünmez @ghost35official