Bilgisayarım %35 bellek kullanıyor. Ne yapmam gerek? Bilgisayarımda mining virüsü mü var?

shiedaa (1) 3 yıl önce sordu

Bilgisayrımda mallwarebytes de procesden de taradım, %35 bellek sabit kullanıyor sadece görev yöneticisi açık olmasına rağmen. Bi el atarmısınız? Bilgisayarımda bitcoin miner olduğundan şüpheleniyorum. Lütfen yardım edin!

Toplam 2 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Gröev yöneticisinin fotoğrafını atar mısın? Bellek sekmesine tıklayıp at. Yani en çok bellek kullanan programlardan az kullananlara doğru. Miner virüsleri GPU/CPU'yu yüksek kullanır, RAM'ler ile ilgili bir şey yapamazlar. MalwareBytes ile taratırsan yararına olur.

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Eğer bilgisayarına hile programı, yama, mod veya crack gibi programlar indirdiysen bilgisayarınıza mining veya bitcoin miner virüsünün bulaşması mümkün.

Mining ve Bitcoin virüsleri ekran kartı üzerinden kazılmaktadır ve bu virüsü kaptığınız zaman bilgisayarınızın CPU/GPU'su yükselir

Eğer mallwarebytes ile bilgisayarını taramana rağmen sorunun halen daha devam ediyorsa şu antivirüs programları ile bilgisayarını tekrardan tara ve çıkan virüsleri temizle.

Bilgisayarındaki virüsleri temizledikten sonra temiz ön yükleme yap ve bilgisayarını yeniden başlat.

shiedaa 3 yıl önce

masaüstü pencere yöneticisi çok kullanıyor

shiedaa 3 yıl önce

dc verirsen atarım

shiedaa 3 yıl önce

fotoğrafını

shiedaa 3 yıl önce

masaüstü pencere yöneticisi 35 lere çıkarıyor

darkcrak 3 yıl önce

@shiedaa https://discord.gg/EC872D9rwm