Bilgisayarım açılmıyor

taetae (1) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarımin modeli Compaq 615 .7 yıldır kullanıyorum şimdi açmaya çalıştığimda ışıkları yanıyor fakat ekran görüntüsü gelmiyor cevaplarsaniz sevinirim

temmuz 7 yıl önce

Daha fazla bilgi vermelisin. Hiçmi ekran gelmiyor (anakart bilgileri falan)? Problem/arıza hangi gelişme sonrası oluştu? Ne zamandan beri?..

temmuz 7 yıl önce

Ve fan sesi vb sesler geliyormu laptop'tan?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Adaptör fişini prizden, bataryayıda laptoptan çıkar ve birkaç kez güç düğmesine bas/biraz basılı tut.

Bataryayı (ve istersen adaptörü) yeniden bağla, güç düğmesine basarak sistemi yeniden açmayı dene.

Yine açılmazsa bu defa uygun ara kablo ile laptopu harici bir ekrana (LCD/Led TV olabilir) bağlayarak bir dene.

Bunları yaptıktan sonra sonuçları yine burada yazarsın. Bu arada üstte mesajının altında yorum yerinde sorduklarımıda cevaplarsın.