Bilgisayarım boştayken donuyor, sorun nedir?

bozkurt0019 (5) 8 yıl önce sordu

Bilgisayarımın başından kalkıp bir yemek yiyene kadar hareketsiz kaldığında aşırı şekilde donuyor. Mouse hareket etmiyor, programlar arası geçiş yapamıyor kasıntıdan 15dk ugraştıktan sonra kendine geliyor.

brsozl 8 yıl önce

Sistem özelliklerini detaylı bir şekilde yazabilir misin?

Toplam 2 cevap

bozkurt0019 (5) 8 yıl önce cevapladı

4gb ram 750 gb harddisk 2 gb nvidia gtx ekran kartı win 10 pro

 @brsozl

brsozl (1961) 8 yıl önce cevapladı

Eğer yazılımsal bir sorun yoksa, sorunun HDD kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Öncelikle sistemde zararlı bir yazılım olmadığına emin olmalıyız. KIS 2016 linkine tıklayarak Kaspersky Internet Security 2016 anti-virüs yazılımını indirin. Daha sonra tam tarama yaparak sistemde zararlı olmadığına emin olun.

HDD kaynaklı olmasını HD Tune uygulaması ile test edebiliriz. HD Tune programını linke tıklayarak indirebilirsiniz. HD Tune programında Health testini çalıştırıp sonuçları burada paylaşabilir misin? Eğer herhangi bir hata almazsak son çare olarak temiz bir Windows 10 64Bit kurulumu yapabiliriz.

bozkurt0019 8 yıl önce

testte bir sıkıntı cıkmadı sorun şu şekilde meydana geliyor chrome açıkken birşey yok league of legends oyununa giriş yapınca chrome donuyor etkileniyor buna bir çözüm var mıdır acaba?

brsozl 8 yıl önce

Merhaba bozkurt0019, League Of Legends oyunu açıkken Görev Yöneticisinden CPU, HDD, Bellek kullanım oranlarını bana yazabilir misin?

bozkurt0019 8 yıl önce

Cpu 29 Bellek 75 disk1 oyunun lobisindeyken olan durum bu

bozkurt0019 8 yıl önce

oyuna girdikten sonra ise Cpu 29 Bellek 91 disk 90

bozkurt0019 8 yıl önce

pc bostayken görev yöneticisine zar zor girdim orda Broad DVR Server denen illet tam 1.5 gb ram yedi

brsozl 8 yıl önce

Gerekli yedeklerin alınmasının ardından, temiz bir Windows 10 64Bit kurulumu öneriyorum.

bozkurt0019 8 yıl önce

broadcast dvr serveri nasıl kapatabilirim kökten

brsozl 8 yıl önce

Önceki konunuza nasıl kapatabileceğinizi yazdım. http://uzmanim.net/soru/broadcast-dvr-server-yuksek-ram-tuketimi-sorunu-nasil-cozulur/63867