Bilgisayarım da mavi ekran hatası alıyorum, ne yapmalıyım?

kullanici592963 (1) 3 yıl önce sordu

Merhaba canlı ders icin gecen ay bilgisayar aldim, bilgisayarimin sifresini unutmustum acamadim sifirladim daha sonra mavi ekran hatasi vermeye başladı, ne yapmam gerekli? Bilgisayar açılıp kapaniyor ve sürekli mavi ekran hatasi veriyor.

Sıfırladığım hâlde düzelmedi.

Toplam 3 cevap

hydra (3800) 3 yıl önce cevapladı

Şu an sistemi açabiliyor musunuz?  İkinci el mi yoksa sıfır olarak mı aldınız sistemi?

kullanici592963 3 yıl önce

Sıfır aldim bilgisayar acilip kapaniyo ikinci kez de acilip mavi ekrana atiyo

kullanici592963 3 yıl önce

anlamadim acilip kapaniyo kendi kendine 😔

hydra 3 yıl önce

Ne zaman aldınız? Sistem özelliklerini belirtir misiniz? @kullanici592963

kullanici592963 3 yıl önce

https://hizliresim.com/Vc3bWL boyle bi ekran cikiyo

kullanici592963 3 yıl önce

Daha 2 ay olduydu

alattin (16999) 3 yıl önce cevapladı

Hangi işletim sistemi var? Windows 10, Windows 7 vb.

Windows kurulum medyası ile açılış yapman gerekebilir.

Windows açıldıktan bir süre sonra mavi ekran ve yeniden başlatma oluyorsa şunu yap:

  1. Windows arama bölümüne CMD yaz ve CMD komutunu yönetici olarak çalıştır.
  2. Komut isteminde şu komutu uygula:
    wmic RecoverOS set AutoReboot = False

    Bu mavi ekran sonrası otomaik yeniden başlatmayı durdurur. En azından mavi ekran üzerindeki hatayı görürüz. Mavi ekran fotoğrafını çeker yollarsın sana yol gösteririz.

kullanici592963 (1) 3 yıl önce cevapladı

https://hizliresim.com/Vc3bWL