Bilgisayarım'da yönet komutu çalışmıyor, nasıl çözebilirim?

husna (3) 8 yıl önce sordu

Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönete tıkladığımda hata mesajı alıyorum. Yönet sekmesi açılmıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Toplam 3 cevap

damlakoc (1391) 8 yıl önce cevapladı

Bilgisayarınıza yüklediğiniz bazı programlar (örn: antivirüs programları) nedeniyle yönet sekmesine girme yetkiniz kalkabilir. Bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir:

  1. Windows+R tuşu ile çalıştır penceresini açın.
  2. Açılan pencereye REGEDIT yazıp aratınız.
  3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi açıldığında sırasıyla şu yolu takip ediniz:
  4. HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Classes -> CLSID -> {20D04FE 0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D} -> shell -> Manage -> command
  5. Sağ pencerede açılan varsayılana çift tıklayın ve değer verisini siliniz.
  6. Sildiğimiz yere mmc.exe %windir%\system32\compmgmt.msc dizisini yazın.
  7. Tamam butonuna tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Tekrar denediğinizde yönet komutu sorunsuz çalışacaktır.
winuzmanitr (1) 6 yıl önce cevapladı

hata veriyor yazınca bunu mmc.exe %windir%\system32\compmgmt.msc

icqturkitmortal55 (1) 2 yıl önce cevapladı

teşekkürler oldu