Bilgisayarım Kendi Kendine Kapanıyor;Çözüm nedir?

jocuklarduymasin (1) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarımda oyun oynarken veya face de dolaşırken kendi kendine en geç 1 saat,en erken 30 dakika da kapanıyor.Aida64 vb programlar ile sıcaklık değerlerine bakdım.Ekran kartında da İşlemcide de fan bulunmakta ve sürekli dönmekteler.Bilgisayarcıya götürdüğünde 2 saattir açık bir sıkıntı yok dediler ama evde pc kapanıyor.Sıkıntı ne olabilir?

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

hakan 7 yıl önce

@jocuklarduymasin sizinkinin de sebebi bunlardan biridir. Kendi kendine kapanmaların %90'ı ısı sebeplidir.

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

bilgisayarcı ya götürmüşünüz pekiy  çok ısınan bilgisayarlarda toz temizliği birde termal macuna baktımı önemli bunlar