Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor, performansı düştü. Nasıl çözerim?

royjoy96 (1) 6 yıl önce sordu

https://hizliresim.com/vjDnmp

bilgisayar laptop termal macunu değiştiremiyorum çünkü üzerindeki iletkenin anakarta bağlantı vidaları yalama yapmış daha önce sadece bir kere açtım ondada işim olmadı fanı temizleyip geri kapattım

GeForge 940m ekran kartım var ve çok çok daha eski bilgisayarımdan daha iyi performans alıyorum ne yapmam gerekiyor performans çok düştü kendi kendine kapanmaya başladı

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Laptopa daha fazla zarar vermeden çözüm için bir teknik servise götürmeni tavsiye ediyorum. Onlar gerekeni yaparlar.

royjoy96 6 yıl önce

götürdüm bitanesi anakart değişicek diyor anakart fiyatı 800 tl 2 kere teknik servise verdim vidalar yalama olmuş :D

temmuz 6 yıl önce

Keşke "yetkili" bir bir teknik servise götürseydin. Kötü olmuş. Fakat buradan uzaktan sana biz çok yardımcıda olamayız. Maalesef.. @royjoy96

royjoy96 6 yıl önce

yetkili servise götürdüm casper yetkili servisine

royjoy96 6 yıl önce

ne yapmam gerekiyor şimdi

temmuz 6 yıl önce

Bana göre servis servis dolaşacaksın. Güvenilir bir servis bulunca pazarlığını yapacak ve onlardan bir şekilde çözüm bekleyeceksin. Fakat anakart değişikliği gerektirmeyen bir çözüm olmalı bu. Ana kart değişikliği kolay ve servise kazandıran bir çözümdür. Bunun için böyle istiyorlar. Yoksa sırf vidaların yalama olması sebebiyle anakart değişikliği gerekmez. Bu problem bir şekilde giderilebilir @royjoy96

temmuz 6 yıl önce

Yada eğer uğraşabilirsen Casper'ı yada Casper yetkili servisini hakem heyetine falan şikayet edeceksin. Bundan sonuç alabilirmisin bilemiyorum. Emin değilim. Kolay gelsin @royjoy96