Bilgisayarım Taşınabilir HDD-i görmüyor.

adils (136) 3 yıl önce sordu

Selam benim Laptop bilgisayarıma bir taşınabilir  HDD taktım sol altta takıldı diye Flash şekli bile geldi ama bilgisayar ı açınca taşınabilir  HDD gözükmüyor. Aynı şeyi Windows 7 si olan netbook a taktım ama onda 2tb hdd gözüküyor . Bunu benim bilgisayarda nasıl düzelte bilirim?   Format yapamam çünki içinde fotolar ve videolar var .

Bunu da ilave edeyim Windows Defender taşınabilir hdd nin içinde virüs buldu.

Toplam 2 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

HDD'nin içinde virüs olması senin indirdiğin programlar, uygulamalara vs bağlıdır. HDD'yi nasıl taktın? Alt kasasını açarak HDD yuvasına takarak mı? Yoksa HDD kutusu ile mi taktın?

  • Kabloları kontrol et.
  • BIOS ekranında görünüyor mu kontrol et.
  • Disk Yönetiminde görünüyor mu kontrol et

adils 3 yıl önce

Hydra hdd flash le bilgisayardan ayrılan yani taşınan hdd

adils 3 yıl önce

:)) @hydra

adils 3 yıl önce

Toshiba marka hdd

hydra 3 yıl önce

Bir şey anlamadım yazdıklarından. HDD'yi bu şekilde kullanamazsın. Dediklerime hala cevap vermedim, nasıl taktın HDD'yi? Flashla ayrılan taşnıan nhdd diyorsun, bu dediğinden bir şey anlaşılmıyor. Diğer yazdıklarımı da kontrol et @adils

adils 3 yıl önce

Bu fotoya bak https://i.imgyukle.com/2020/08/25/uWeLw8.jpg

adils 3 yıl önce

Anladinmi @hydra ?

hydra 3 yıl önce

Kendini ifade edemiyorsun, fotoğraf atıyorsun yine anlaşımlıyor o fotoğrafta ki olup biten şey ile burada ki şey ne alakası var anlamadım. HDD'yi nasıl taktın diyorum alt tarafı anlaşılmayacak bir şey yok@adils

adils 3 yıl önce

Yanlış atmisim resmi şimdi bak

adils 3 yıl önce

Resmi kopyala basarken kopyalamamis

adils 3 yıl önce

Kusuruma bakma internete dalmışım resmi yoklamamişim

adils 3 yıl önce

@hydra

hydra 3 yıl önce

Bu taşınabilir harddisk değil mi? Normal Harddisk değil bu. Başak bir kablo ile denedin mi? BIOS'ta görünüyor mu? @adils

adils 3 yıl önce

Başka kablo yok

adils 3 yıl önce

Windows bu hdd nin içine Kurulu değil biosdan nasıl yoklayacağim?

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Windows defender iyi bir antivirüs programı değil bir de başka antivirüs programı ile virüs tara.

adils 3 yıl önce

@darkcrak ben virüsü değil neden algıladığını sordum ayrıca mcaffe yada Avast indirecem ama oda Windows 10 antivirüs le ayni tarıyor üstelik ben kaspersky ve malwarebytes gibi paralı antivirüs işletmek için para vermem hakkını veriyor bişey diyemem ama internetden birşey almama izin vermiyorlar.

darkcrak 3 yıl önce

Mcafee ve avast iyi bir yazılım değil ayrıca avast bilgisayarını yavaşlatır @adils