Bilgisayarım temiz midir?

ghostdead11 (62) 7 yıl önce sordu

Ben sürekli olarak haftada bir bilgisayarıma ESET, MALWAREBYTES, ZEMANA ANTİ-MALWARE ile tarama yaptırıyorum. Bilgisayarım virüslerden temiz midir? Kafam rahat etmiyor da.

Toplam 4 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

ESET Malwarebytes' Anti-Malware Zemana  bu programlar konusunda çok başarılıdır birde trojan taraması yaptırın

daha iyi olur Trojan killer programı burdan indirin

toprak34 (2026) 7 yıl önce cevapladı

Bilgisayarında 2-3 tane Anti-Virüs programı bulundurmamalısın. Bilgisayarının performansı ciddi şekilde düşebilir. İndirdiğin Anti-Virüs programları çok başarılıdır. Zemana Anti-Virüs'ü mobil cihazımda kullanıyorum, çok başarılıdır. Eset ve Malwarebytes'ı da kullandım, ikiside çok başarılı.

ghostdead11 (62) 7 yıl önce cevapladı

Zaten hepsini aynı anda kullanmıyorum. Sadece eset var tarama yapacağım zaman onları kuruyorum.

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Haftada bir virüs taraması yapıyorsan, yukarıda bahsettiğin antivirüs / antimalware programlarının güncellemelerini yaparak  tarama yapıyorsan bilgisayarın %99 temizdir. Diğer %1 virüs olma ihtimal ise herkes için geçerli (benim bile)

candan 7 yıl önce

@hakan hocam selamlar 100/1 de olsada risk olasılığı herzaman var yani

hakan 7 yıl önce

@candan %1 risk tüm bilgisayarlarda var. Çünkü virüsler her zaman antivirüs / antimalware yazılımlardan bir adım önde. Önce virüs çıkar, sonra antivirüs veritabanı güncellenir

candan 7 yıl önce

@hakan katılıyorum size şöyleki tratırmadığım program kalmadığı halde virüsü silemedim sonunda kızdım format attım