Bilgisayarım USB belleği açmıyor.

onayli (1) 3 yıl önce sordu

USB belleği üç değişik yol ile formatladım. Windows 10 ile, DOS komutları ile ve USB Disk Storage Format Tool ile formatlamama rağmen bilgisayarım açmıyor. Fakat diğer bilgisayarlarda açılıyor. Bilgisayarda virüs taraması yaptım, temiz görünüyor. Bu konu hakkında bilgisi veya deneyimi olan var mı arkadaşlar?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarında başka USB port var mı?  Farklı USB portları dene. Yeterli enerjiyi alamıyor olabilir.

Bazen USB portlarda sorun olabiliyor o zaman bilgisayar USB belleği görmüyor ya da görse bile okumayabiliyor.  Bir yöntem; elinde usb port çoklayıcı varsa onun üzerinden bağla. Bazen bu işe yarıyor.