Bilgisayarım Windows 8 Veya Windows 7 İle Uyumlumu?

ardahd (631) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarım Windows 8 Veya Windows 7 İle Uyumlumu?

Windows 8 Ve Windows 7 Yükseltme Danışmanı Ne İşe Yarar?

Toplam 2 cevap

ardahd (631) 7 yıl önce cevapladı

Bilgisayarım Windows 8 Veya Windows 7 İle Uyumlumu?

Windows Yükseltme Danışmanı Ne İşe Yarar?

Windows yükseltme danışmanı bilgisayarda bulunan ram,işlemci,hdd,ekran kartına bakar eğer o windows sürümüne uyumluysa indirebiliceğinizi söyler.

Windows 8 Yükseltme Danışmanını Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.✓

Windows 7 Yüksetlme Danışmanını Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.✓

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Günümüz bilgisayarlarının tamamı (son 8--10 senelik PC'ler) Windows 7-8 uyumludur ve bunlar aynı zamanda Windows 10 işletim sistemi ilede çalışabilirler.

Daha önceki senelerde piyasa sürülen PC'lerin bazılarıda Windows 7 ve 8 işletim sistemine uyum sağlarlar. Windows XP zamanından kalma PC'ler artık tarihi bir hüviyete bürünmüşlerdir ve bunlar -istisnalar hariç- Windows XP sonrası üst işletim sistemlerini desteklemez; bunların çalıştırılmasına donanımsal özellikleri yeterli olmaz (Bu PC'lerin upgrade'leri bile artık mümkün olamıyor).

Bunları gözönüne alırsak Windows 8 ve Windows 7 Yükseltme Danışmanı hiç bir işe yaramaz :)

ardahd 7 yıl önce

Benim işime yaramıştı ekran kartım windows 8 uyumlu değildi 7 ile test ettim uyumluydu windows 7 kullanıyorum belki eski sistem kullanan bir kaç kişi çıkar diye paylaştım :)

temmuz 7 yıl önce

Dedim ya, Windows XP zamanından kalma bazı (bunlarda istisna) PC'lerde belki.. diye. İstisnalar kaideyi bozmaz :) :)