Bilgisayarıma ".coos" uzantılı fidye virüsü bulaştı. Ne yapmam gerek?

30sekiz (1) 3 yıl önce sordu

Fidye virüsü bulaştı  ((WIN_20201001_23_45_55_Pro.mp4.coos)) şeklinde bi çok uyulama denedim olmadı.

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Bir çok fidye virüsünün şifresi halen daha kırılmış değil. Emsisoft DJVU programı ile fidye virüsünü çözmeyi dene fakat eğer fidye virüsü çözülmezse anla ki şifresi çözülmüş değil ve beklemen gerek.

STOP Fidye virüsünün şifrelediği dosyalar nasıl çözülür? Emsisoft Çözümü

30sekiz 3 yıl önce

iki yada üç farklı yol denedim ama maalesef olmadı bekleyeceğim artık

darkcrak 3 yıl önce

Yapacak bir şey yok çünkü bir fidye virüsünün şifresini çözmek sandığımız kadar kolay bir işlem değil @30sekiz

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

coos uzantısı Stop Djvu fidye yazılımına ait en yeni uzantı. Bu da demek oluyor ki henüz bir çözümü yok. Şuan için çözüm aramaya çalışmak sadece vait kaybı. Beklemen de fayda var.

Sadece şuaradaki önerileri dememende fayda var: https://uzmanim.net/soru/bilgisayara-stop-djvu-fidye-virusu-bulastiginda-yapilmasi-gerekenler/105038