Bilgisayarıma .copa uzantılı fidye virüsü bulaştı. Bu fidye virüsünün çözümü var mı?

hasanyldrm (1) 3 yıl önce sordu

Merhaba bilgisayarıma .copa  uzantılı fidye virüsü bulaştı dosyalarımın şifresini nasıl çözebiliriz. Virüslerin hepsini bilgisayardan temizledim emisoft ile dosyalarımın şifresini çözemedim çözümünün gelecekte olacağı yazıyordu .copa uzantılı dosyalarımın şifresini nasıl çözebiliriz

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 3 yıl önce cevapladı

.Copa uzantısı Stop / Djvu fidye yazılımına ait yeni bir uzantı. Copa uzantısı için şuan bir çözüm yolu yok.

Yapılması gerekenleri burada anlattım: https://uzmanim.net/soru/bilgisayara-stop-djvu-fidye-virusu-bulastiginda-yapilmasi-gerekenler/105038

Kafandaki tüm soruların cevaplarını yukarıdaki linkte bulabilirsin diye düşünüyorum.