Bilgisayarıma en fazla kaç gb ram ekleyebilirim.

seferulas1990 (1) 7 yıl önce sordu

AMD ekran kartlı benim bilgisayarımda şuanki kullandığım ram kapisetesi 4 gb bunun üzerine en fazla kaç gb ram taktırabilirim. Şimdiden Teşekkürler.

Toplam 3 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Bir bilgisayarda fiziksel RAM kapasitesi ekran kartına değil anakart marka ve modeline göre değişir; anakart hangi kapasiteyi destekliyorsa sistemde en fazla o kapasitede anakartın desteklediği özellikli ram kullanılabilir/takılabilir.

Yani bu sorduğun sorunun cevabını araştırabilmen için ilkönce sistemdeki anakartın marka/modelini bilmelisin.

blackheaven (728) 7 yıl önce cevapladı

@temmuz ' a  ek olarak Bilgisayarın veya anakartın hakkında bilgileri öğrenmen için AIDA 64 programını kullanabilirsin . böylelikle anakartının max  kaç gb ram desteklediğini öğrenebilirsin.

seferulas1990 (1) 7 yıl önce cevapladı

teşekkür ederim