Bilgisayarıma format attım d diski görünmüyor

nevzatsoylu (1) 7 yıl önce sordu

bilgisayarımda 2 adet disk var c diskini ssd kullanıyorum d diskini hdd ama format atarken c ye windowsu kurmama izin vermedi  bende d diskini çıkarttım öyle format attım ama şimdi hdd yi taktığımda bilgisayar görmüyor biostan baktım görünüyor hard diskim yardımcı olabilirseniz sevinirim

NOT: Sistem Windows 10

Toplam 5 cevap

tahatugyan (1206) 7 yıl önce cevapladı

Merhaba

Şu adımları uygulamayı dene sorunun çözülebilir (Resimli Anlatım)

Not : Resimleri büyük boyutta görmek için üzerine bir kere tıkla

- İlk olarak Bilgisayarım kısa yoluna sağ tıkla ve gelen pencereden yönet kısmını seç

- Yönet penceresi açıldıktan sonra sol menüde bulunan depolama kısmında bulunan Disk yönetimine tıkla

- Gelen pencereden alt kısımda d sürücünüzü bulup, harfi atanmamış olabilir alt kısımda bulunan iki adet disk kısmı vardır burada harf atanmayan sürücünüze bulun ve sağ tıklayıp Sürücü harfi ve yolu değiştir butonuna tıklayın

- Ardından açılan pencereden Ekle butonunu kullanarak sürücüye bir harf atayın örneğin : d

- İşlem tamam

Umarım faydalı olmuştur…

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Disk yöneticisinde disk görünüyor mu?

  • Windows ve R Tuşlarına basın
  • Açılan pencereye diskmgmt.msc yazın ve enter tuşuna basın.

Sürücü burada listeniyor ama harf atananamış olabilir. Sağ tuşla tıklayıp sürücü harfi ataması yaparsanız sorun çözülecektir.

nevzatsoylu (1) 7 yıl önce cevapladı

yardımcı olabilecek biri yok mu? :(

umuttt (207) 7 yıl önce cevapladı

Format atarken harddisk ile bağlantıyı kestiğinden işletim sistemiyle bağlantısını kurmak için disk yönetiminden disk ekle kısmından eklemen lazım eğer eklenmez ise harddiski sıfırlayıp ekle

umitkocak1 (1) 2 yıl önce cevapladı

Merhaba

Bilgisayarımı Format İçin Bilgisayarcıya Götürdüm. Bilgisayarcı Abi C ile D Diski Silmiş. Tek Diske Windows Yüklemiş. Yönette D Diski Görünmüyor Ne Yapmalıyım.