Bilgisayarımda bir programı çalıştırmadan önce bana sormasını istiyorum

oyuntubeyoutuber (-89) 6 yıl önce sordu

Bilgisayarda bir programı çalıştırmadan önce resimdeki gibi bana sormasını istiyorum, nasıl yapabilirim?

oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

Sorumu kim deistirdi :D

omercik 6 yıl önce

Düzeni olmayan başlıklar ve açıklamalar düzeltilir

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Buna Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarı adı verilir. Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarı, güvenlik amacıyla bir yazılım çalışmadan önce sistem yöneticisine o yazılımı gerçekten çalıştırmak istediğini sorar. Bu ayarı istediğiniz zaman açıp/kapatabilirsiniz.

Windows 10'da bunu yapmak için şu adımları uygulayın:

  • Sol alt köşedeki arama kutucuğuna "kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değiştir" yazın ve enter tuşuna basın.
  • Karşınıza gelen ekranda sol taraftaki bar'ı en yükseğe doğru kaydırın ve Tamam seçeneğine tıklayın. Artık bilgisayarınızda yapacağınız çoğu işlemden önce sizden izin isteyecektir.

oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

@farurhenho denedim yine olmadi

omercik 6 yıl önce

Yapmak istediğin şey tam olarak ne? Her program için geçerli olmaz bu yaptığın bilgin olsun, çalışmak için yönetici izni isteyen programlar ve setup dosyaları, ve yaptığın bazı yönetici izni isteyen eylemler için bunu sorar. Yani örneğin Chrome'a çift tıkladığın zaman geçerli olmaz @oyuntubeyoutuber

oyuntubeyoutuber 6 yıl önce

resimdeki gibi istiyorum @farurhenho

omercik 6 yıl önce

Windows 10 ilk zamanlarda öyleydi, şimdiki hali sonradan aldı. Mecbur böyle kullanacaksın @oyuntubeyoutuber