Bilgisayarımda fanlar yavaş dönüyor

burakjade (1) 2 yıl önce sordu

Masaüstü bilgisayarda fanlar yavaş dönüyor ve ses çıkartıyor rahatsız ediyor hdd var ama kullanılamıyor algılamıyor bilgisayar windows açılma ekranında kalıyor ve dönüp dönüp duruyor

Toplam 2 cevap

ilkaybaki16 (572) 2 yıl önce cevapladı

İçi tozlanmıştır içini temizle ve hdd yerine ssd almanı tavsiye ederim.

hakan (15424) 2 yıl önce cevapladı

Fanları temizleyebilirsin. Saç kurutma makinasının soğuk hava üsleme kısmı ile iyice üflet. Varsa kontak spreyi sıkabilirsin.  Bu da sesi azaltır ama bir süre sonra yine ses yapmaya başlar. İmkanın varsa fanı değiştir.

Fanların yavaş dönmesi tamamen CPU kontrolündedir.  Gerektiği kadar döndürür.  Zamanla tabi devir kaybı olabilir ama bunu fark etmen zor.