Bilgisayarımda oyun dosyaları sürekli bozuluyor

expertus (8) 6 yıl önce sordu

sürekli olarak oyun dosyaları bozuluyor hata almaya başlıyorum bir süre sonra internet sekmelerinde çökmeler yaşıyor attığım format ile mi alakalı yoksa hard diskimde mi sorun var bilemiyorum format attığımda bir şey olmuyor fakat bir süre sonra aynı sorunla karşılaşıp duruyorum.Bu sorunları nasıl düzeltebilirim?

Toplam 4 cevap

temmuz2004 (47) 6 yıl önce cevapladı
  • Antivirüs programları ile sisteminizi derin taramaya alın
  • Cmd yi açıp
  • chkdsk C: /r komut isteminde chkdsk birim:/r yazın ve ENTER tuşuna basın. 1 2 saat sürebilir.
  • Evet sorun hdde de olabilir hala olmazsa yeni hdd alırsınız
  • Yada hiç uğraşmayın teknis servise verin onlar gerekeni yaparlar.
  •

expertus 6 yıl önce

önerdiğiniz bi antivirüs programı var mı ? @temmuz2004

temmuz2004 6 yıl önce

@expertus avg kaspersky avast gibi progrsmlsr ile rsrsyın bkz eset nod32

expertus 6 yıl önce

şunu söylemeyi unuttum hddmi daha yeni almıştım sorunsuz çalıştığınıda gördüm farklı bir cihazda ama benim bilgisayarıma takınca bir sorun olmuş olabilme ihtimali var mı ? @temmuz2004

temmuz2004 6 yıl önce

@expertus evet olabilir virüs bulsdmis olabilir bsd sektör de olablr siz yinede chkdsk C: /r yapın boş zamanı ızda @temmuz @farurhenho @nvidiagtx @ismailsarp bailer bilenler buyrun :)

expertus 6 yıl önce

neredeyse 3 günde 1 format atıyorum girdiğim siteler ve indirdiğim şeyler belirli olan şeyler yine de başka bir şekilde virüs bulaşabilme ihmali var mıdır? @temmuz2004

nvidiagtx 6 yıl önce

Sorunu çözdünmü @expertus

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Oyunların crack mı yoksa Steam'den mi indiriyorsun?

expertus (8) 6 yıl önce cevapladı

birisi league of legends kendi sitesinden indiriyorum diğeri cs go steamden indiriyorum

expertus 6 yıl önce

league of legends i az önce indirdim sabahtan bıraktım şimdi kurdum daha oyuna ilk girişimde hata tespit ettik diyip onarıma başladı bunun gibi hataları sürekli olarak alıyorum

temmuz2004 6 yıl önce

@expertus O zaman hdd(harddisk) te sorun var yeni hdd alın :(

temmuz2004 6 yıl önce

@expertus teknis servise vermenizi tavsiye ederim siz hiç ellemeyin bence

expertus 6 yıl önce

hard diskim yeniydi ama farklı hard disklerdede aynı sorunu aldım @temmuz2004

nvidiagtx 6 yıl önce

@experts harddiskte sıkıntı yok başka şeyde var

expertus 6 yıl önce

o zaman şu sorunumuda söyleyeyim belki ikisi alakalıdır ben 8 gb ram kullanıyorum 4 4,çift ram takılı iken bilgisayarın power düğmesine basıyorum ekran kartı fanı hariç tüm fanlar çalışıyor ama bilgisayar açılmıyor hiç bir anakart hatası seside gelmiyor öyle olunca kapatıyorum birini çıkarıp tek ram ile açıyorum açılıyor açılırken powerden kapatıp 2. ramı tekrar takıyorum öyle yaptığımda 8 ram ile de açılıyor.Ama bilgisayarı kapattığımda tekrardan aynı işlemi yapmam gerekiyor açmak için ramları ve slotları tek tek denedim her seferinde aynı kapattığımda ram cıkar tak yapmam gerekiyor ikisi arasında bir bağlantı olabilir mi ? @nvidiagtx

nvidiagtx 6 yıl önce

Valla bilemiyorum artık yani @expertus bizim uzaktan yapacak pek şeyimiz yok. memtest ile ramlerinizi kontrol ettinizmi

nvidiagtx 6 yıl önce

Ramlerinizi yenimi aldınız ? ne zaman aldınız ? @expertus

nvidiagtx (690) 6 yıl önce cevapladı

Eğer harddisk yeniyse, farklı Harddisklerde'de aynı hatayı alıyosanız bu hatanın harddiskle alakası yok, Ram ile alakalı olabilir.