Bilgisayarımda takılmalar çok oluyor

treajen (43) 4 yıl önce sordu

5.5K'ya çok iyi bir pc topladım ama saçma bir şekilde çok fazla takılmalar oluyor. Sistemden kaynaklı olduğunu sanmıyorum neden oluyor olabilir?

darkcrak 4 yıl önce

Takılma dediğin nasıl bir talılma. Donma mı? Yoksa takılıp kalma mı?

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 4 yıl önce cevapladı

Sistem özelliklerini belirtirmisin ?
Olası çözümler;

  • Ekran kartını güncelle
  • Virüs taraması yap.

Ayrıca;
HDD bad sector, SSD sağlık durumu vs test et.
OCCT ile Ekran kartını, PSU'yu vs teste sok.

treajen 4 yıl önce

Asus B450m-k Ana Kart Gtx 1660 Ekran Kartı 16gb 3000mhz RAM AMD Ryzen R5 2600 İşlemci

hydra 4 yıl önce

5500'e daha iyi sistem toplanabilird. Ben 4000 TL'ye 1660Super'li topladım.

hydra 4 yıl önce

Sorunun tam olarak anlayamadım çözemiyorum.

hydra 4 yıl önce

Ne yaparken kasıyor ? Depolama birimlerinde sorun olabilir.

treajen 4 yıl önce

Oyunlarda filan değilde normal tarayıcıdan çıkarken ya da klasörler arası gezinirken explorer takılıyor bazen kapanıp açılıyor ilginç bişi.

hydra 4 yıl önce

Bilemedim şimdi, servise gönder.