Bilgisayarımdan garip sesler geliyor

toprak34 (2026) 4 yıl önce sordu

Merhaba,

Dün call of duty oynuyordum, bir tane kadın konuşmaya başladı. Arada bip, bip gibi sesler de geliyor. İngilizce konuşuyor ne dediğini anlamak için dinliyorum fakat ses takıla takıla geliyor fazla bir şey de anlaşılmıyor. Virüs taramasından da bir şey çıkmadı. Bu sesin hangi programdan çıktığını nasıl öğrenebilirim?

darkcrak 4 yıl önce

Hala daha devam ediyor mu yani sürekli mi bu ses geliyor

Toplam 1 cevap

murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

Ek bir programa gerek yok şunu deneyebilirsin. Bilgisayarda hangi program ses kartını kullanıyor görmek için şunu yap

Bilgisayardan ses geliyorken şu işlemi yap.

  1. Windows ve R tuşlarına bas. Karşına çalıştır penceresi gelecek.
  2. Çalıştır penceresine sndvol.exe yaz ve enter tuşuna bas.

Bu karşına bilgisayar ses düzey karıştırıcıyı getirecek. Burada ses çıkaran uygulamaları görmen mümkün.

Burada spotify sesi kullanan program. Resimdeki yeşil renkten anlayabilirsin.

toprak34 4 yıl önce

@murat Daha demin kadın yine konuştu ama yakalayamadım. Sonradan görmenin bir yolu yok mu?

murat 4 yıl önce

@toprak34 yok maalesef. Açık olan uygulamalara ve web sitelerine bakmanı öneririm. Sadece COD mu açık? Çalışan başka uyglama var mı? Oyundan gelmediğine emin misin? :)

toprak34 4 yıl önce

@murat CoD'u bitirdim sonra oyunu sildim artık gelmemeye başladı :)