Bilgisayarımı kapatıyorum tekrar açılıyor

winxp (17) 3 yıl önce sordu

Arkadaşlar bilgisayarımı Windows 7 den Windows 10 pro ya yükselttikten sonra bilgisayarı hem düğmesinden kapatınca hem de Windows tan kapatınca yeniden açılıyor kasa kapanmıyor anlayacağınız reset atıyor ve bu işletim sistemi mi Windows 10 Asistans programı aracılığıyla yükselttik ten sonra oldu...

Toplam 3 cevap

hydra (3812) 3 yıl önce cevapladı

BIOS'a girip tekrar Power düğmesine basmayı dene. Eğer yine yeniden açılırsa sorun Windows ile alakalı değildir.

adils (136) 3 yıl önce cevapladı

Bu komutu cmd ye yaz.Bide öyle kapansın shutdown -s -t 10 -f  . Eyer cmd yi bilmiyorsan böyle açacaksın klavyenden Win düğmesi + s e bas arama yerine cmd yaz ve en üsttekine tıkla . bu komutu oraya yaz ve 10 sn filan bekle.

winxp 3 yıl önce

Bu komutu cmd ye girince bilgisayarı kapatıyor @adils

adils 3 yıl önce

kapanmasını istemiyormuydun?

winxp 3 yıl önce

Kapatmak istiyorum da hep bu komutu girptemi kapatacam? @adils

adils 3 yıl önce

yok kisayol ekleyip kodu oraya yapıştır ve kapatmak istiyorsan o kısayola bas

adils 3 yıl önce

10 sn istemezsen t karşısındaki 10 u 1 de yapabilirsin

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Bu sorun genelde eksik sürücü veya bozuk sürücülerden hatta eksik güncellemeler nedeniyle bu sorun olabilir.

1.Çözüm:

  1. İlk olarak CMD'yi yönetici olarak aç.
  2. CMD ekranına şu komutları gir:
    • powercfg –lastwake
    • powercfg –devicequery wake_armed
  3. Bu komutları girdikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

2.Çözüm:

Bilgisayarında güncelleme "var mı? yok mu?" diye kontrol et eğer yeni güncelleme var ise güncellemeyi yap.

3.Çözüm:

  1. CMD'yi yönetici olarak aç.
  2. CMD ekranına şu komutu gir:
    • SFC/SCANNOW
  3. ​​​​​​​Bu komutu girdikten sonra işlem bitene kadar bekle ve işlem bitince bilgisayarını yeniden başlat.

winxp 3 yıl önce

Her şeyi denedim yine de sorun çözülmedi

darkcrak 3 yıl önce

Bilgisayarında antivirüs programı var mı? @winxp

darkcrak 3 yıl önce

Bilgisayarında virüs olduğunu sanıyorum @winxp

winxp 3 yıl önce

Microsoft defender var bilgisayarımda

darkcrak 3 yıl önce

Windows defender hiç bir virüsü bulamıyor yani seni korumaz virüslere karşı @winxp Mallwarebytes ile bi tara bilgisayarını

adils 3 yıl önce

virüslere karşı korumazmı . Mesela ben malwarebytes antivirüsne para yatıramadığım için şimdi tehlikedemiyim? yani hiç mi korumuyor ?

darkcrak 3 yıl önce

Mallwarebytes 7 gün deneme süresi var ve o süre zarfında seni virüslerden koruyor fakat o süre dolunca seni virüslerden korumaz. Windows defender hiç iyi bir antivirüs programı değil seni virüslere karşı korumaz hatta bulduğu virüsleri bile silemiyor @adils

adils 3 yıl önce

E simdi ozaman ben kendi bilgisayarımı koruyorum yani ok saol darkcrak