Bilgisayarımın oyundayken ya da yüksek performans halinde şarj gidip geliyor

bilgisayar4242 (1) 1 yıl önce sordu

Msi GS63VR 6RF

Oyundayken pil ışığı yanip sönmeye başlıyor

Şarj sürekli olarak gidip geliyor ve sanki şarja takip çıkarıyomuş gibi olduğum için ekran parlaklığı düşüp yükseliyor

Sanırım bu durumdan da batarya günden güne fazlasıyla eskiyor.

Çözümlerinizi bekliyorum

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 1 yıl önce cevapladı

Muhtemelen şarj adaptöründe, kablosunda veya şarj soketinde bir temassızlık söz konusu. Bu bahsettiğin şey genelde kabloda bir ezilme, temassızlık varsa görülür. Başka bir şeyden olduğunu düşünmüyorum.

bilgisayar4242 (1) 1 yıl önce cevapladı

Ancak sadece bilgisayar ısındığında bu sorun ortaya çıkıyor

Günlük işler yaparken -pdf,video vs saatlerce de şarjda dursa bu sıkıntıyla karşılaşmıyorum.

Sanırım söylediğiniz gibi bi sorun olsa bunu sürekli yapar. @hakan

Teşekkürler ilginiz için.

hakan 1 yıl önce

@bilgisayar4242 oyun oynarken biraz daha masayı, cihazı sarsıyor olabilir misin farkında olmadan? Gerçi bunu anlamak basit. Normal cihaz açık olsun. Sen elinle bilgisayarı, şarj adaptörünü bir salla. Bakalım bir kesinti olacak mı..

bilgisayar4242 1 yıl önce

Sorun çözüldü

bilgisayar4242 1 yıl önce

Şarj adaptörünün gücü karşılayacak takati kalmamış artık

bilgisayar4242 1 yıl önce

Değiştirdim ve şu an sorun yok :)