Bilgisayarımın Power tuşuna basınca hiçbir tepki vermiyor

babayrgn (1) 7 yıl önce sordu

grundug bilgisayarım var power tuşuna basıyorum açılmıyor led işıkları falan yanmıyor

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Sorunuzda çok detay vermemişsiniz ancak ilk akla gelen bilgisayarınıza elektrik gelmediği ihtimali olabilir.Sizin durumunuzda muhtemel olasılıklar;

  • Bilgisayarınıza hiçbir şekilde elektrik ulaşmıyor ve çalışmıyor.
  • Bataryanız bozuldu ve fiş takılı olmayınca çalışmıyor.
  • Bilgisayarınıza elektrik ulaşıyor ancak bilgisayarınızda donanımsal bir sorun var ve bu sebeple açılmıyor. (en kötü ihtimal)

Bu durumda bir teknik servise götürerek arıza ve ücret tespiti yaptırabilirsiniz.